Cała prawda o motywacji

O motywacji napisano wiele książek i poradników przybliżając niezliczone techniki mobilizowania się do działania, ale prawda jest bardzo prosta i nieskomplikowana

Motywacja pojawia się dopiero wtedy, gdy zabierzesz się do działania, gdy zrobisz pierwszy krok. Dlatego w większości przypadków to, czego tak naprawdę potrzebujesz, to… Dyscyplina!

Jeszcze bardziej od samych technik motywacyjnych ważne jest ustalenie celów, żebyś wiedział dlaczego i po co zabierasz się do działania, bo poczucie sensu dodaje skrzydeł wówczas, gdy wpadamy w dołki i gorszy czas. Jeżeli wiesz dokładnie do czego dążysz, widzisz siebie TAM oczami wyobraźni, to wstaniesz z kolan i ruszysz dalej bez względu na to, w jaki błoto wdepnąłeś!

Jeszcze jedno… mówimy o motywacji DO działania, dlatego konieczne jest działanie, a nie unikanie.

Kiedy mi jest ciężko ruszyć tyłek puszczam sobie to wideo byłego Navy Seals’a - Jocko Willinka z jego wyjątkowego podcastu, które jest jak zimny prysznic na wymówki.

Jocko Willink - Wszystkie twoje wymówki są kłamstwami! (język wideo: angielski)

Zacznij robić... Teraz!

Fajne? Podziel się na

About the Author

Autor bloga ProstyFacet.pl. Tworzę strony internetowe w Wordpressie. Biegam, kocham taniec, czytam w jęz. angielskim i francuskim. Choć jestem inżynierem, zawsze interesował mnie człowiek.

>