Czy pokolenie Millenialsów jest stracone?

Kim są Millenialsi?

Millenialsi, czyli według innego nazewnictwa "pokolenie Y", lub "pokolenie JA", które wyróżnia się tym, że są to młodzi ludzie, wychowankowie ery internetu mobilnego, stale podłączeni do komórek i przez to mocno przebodźcowani. To pokolenie, które nie zostało wychowane z poczuciem, że istnieją jakieś granice - głównie dlatego, że ich rodzice nie sprzedali im takich obciążeń, jak poprzednie pokolenia - tzn. nie narzucili im tak wielu kompleksów, ale też... nie narzucili takich samych powinności, a może nie narzucili żadnych. 

Millenialsi, którzy wierzą, że wszystko jest możliwe i ich marzenia i potrzeby liczą się najbardziej, przekonani, że balans między życiem prywatnym i rozrywką a pracą powinien być czymś z góry danym, ale też spodziewający się, że ich życie musi posiadać sens, muszę odegrać jakąś znaczącą rolę w życiu, bo w przeciwnym razie nie będą się liczyć.

Więcej z punktu widzenia doświadczonego psychologa i coacha o pokoleniu millenialsów polecam we wpisie na blogu Artura Króla.

Czy Millenialsi to pokolenie straconych idealistów, a może zagubionych młodych ludzi z przerośniętym ego? Jakie jest i jakie ma problemy?

Stosowanie etykiet nie jest dobre, lepiej spojrzeć na to czemu to pokolenie przejawia częściej takie, a nie inne cechy i skąd się to bierze?

Czy Pokolenie Y jest stracone?

Polecam poniższą prezentację Simona Sinek'a, który stara się opowiedzieć o tym, w jaki sposób Pokolenie Y poszukuje szczęścia, na jakie bariery natrafia i dlaczego oraz czemu tak bardzo wołają o to, żeby się liczyć?

Wideo posiada napisy polskie - kliknij w ikonę trybika (Ustawienia) i wybierz Subtitles - Napisy/CC oraz język polski.

Ilustracja tytułowa: Gilles Lambert / Unsplash.

Fajne? Podziel się na

About the Author

Autor bloga ProstyFacet.pl. Tworzę strony internetowe w Wordpressie. Biegam, kocham taniec, czytam w jęz. angielskim i francuskim. Choć jestem inżynierem, zawsze interesował mnie człowiek.

>