Możesz osiągnąć wszystko, jeśli tylko wiesz dlaczego tego chcesz.

Tak jak nie znajdziesz weny, dopóki nie zaczniesz pisać, tak samo motywacja pojawia się dopiero w chwili, gdy zaczniemy coś robić. Motywacja to pęd do działania, to ogień, a ogień do płonięcia wymaga energii, materiałów palnych i tlenu.

Energią jest działanie, tlenem zaangażowanie, a materiał palny to idea.

Najsilniejsze idee są trwałe dlatego, że odpowiadają na pytanie - “Dlaczego?”.

Dlaczego robię to, co robię? Dlaczego jest to mi potrzebne i dlaczego jest to potrzebne innym? Dlaczego i jakiej zmiany chcę dokonać w sobie, w swoim najbliższym otoczeniu, w świecie?

Robić coś zastanawiając się tylko nad tym JAK to zrobić i liczyć na to, że motywacja nie wygaśnie w chwili, gdy natrafisz na pierwsze trudności, to jak obstawiać los na loterii i liczyć na wielką wygraną. Okazjonalni wygrani nie są wcale dowodem na to, że ta strategia działa.

To, co stanowi niewyczerpane paliwo dla działania, to nie sam cel, do którego dążysz, tylko sens tego po co, to robisz, to co sprawia, że intencja Twojego działania jest niewyczerpana.

Możesz osiągnąć wszystko, czego pragniesz, jeśli będziesz nad tym pracował wystarczająco długo i wytrwale. Czas to coś, na co nie masz wpływu, wytrwałość to cecha charakteru, którą możesz wykształcić, a powód to ten czynnik, który pomoże pozostać na drodze do celu, w chwilach, gdy będzie ciężko.

Fajne? Podziel się na

About the Author

Autor bloga ProstyFacet.pl. Tworzę strony internetowe w Wordpressie. Biegam, kocham taniec, czytam w jęz. angielskim i francuskim. Choć jestem inżynierem, zawsze interesował mnie człowiek.

>