Odcinaj się od toksycznych ludzi. – Czy na pewno?!

W wielu miejscach w sieci i artykułach można znaleźć poradę, że należy odcinać się od toksycznych osób, a otaczać się tymi pozytywnymi, którzy Ciebie budują.

Mam pewną wątpliwość w tym temacie...

Świat składa się zarówno z ludzi toksycznych, jak i nie-toksycznych, a także z atoksycznych czy innych - to tylko etykietki.
W przypadku toksyczności chodzi o osoby, które żerują na innych i wyciągają z nich energię jak wampiry. Na tym blogu znajdziesz świetne moim zdaniem zestawienie 10 cech, którymi charakteryzują się osoby toksyczne.

I oczywiście nasza energia, nasze zdrowie psychiczne jest zbyt cenne, żeby dać na sobie żerować komuś niedojrzałemu, tylko czy to oznacza, że musisz...

...od razu się odcinać?

Odcinanie to odrzucanie, to negowanie, to pomijanie pewnej części rzeczywistości.

A może po prostu spróbuj oddalić się od tych osób na bezpieczną odległość, ale miej w sobie myśl, że to osoby niedojrzałe, mogą mieć pewne luki, braki, które chcą wypełnić energią - być może Twoją. 

Po prostu im współczuj, ale nie odcinaj się, bo automatyczne odcinanie, to odruch, który ćwiczy strach.

Buduj empatię i tzw. "sprężystość emocjonalną" - swoją wewnętrzną siłę, ale nie neguj tego, że na świecie są ludzie, z którymi Ci nie po drodze, bo prędzej, czy później i tak trafisz na taką osobę. A wtedy przyda Ci się Twoja umiejętność rozpoznawania emocji, wyczuwania energii, której nie zbudujesz ograniczając wszelkie negatywne doświadczenia z życia.

Oczywiście wszystko z umiarem!

Szanuj siebie i swoją energię!

Fajne? Podziel się na

About the Author

Autor bloga ProstyFacet.pl. Tworzę strony internetowe w Wordpressie. Biegam, kocham taniec, czytam w jęz. angielskim i francuskim. Choć jestem inżynierem, zawsze interesował mnie człowiek.

>