O blogu

prasa drukarska

Dla kogo jest ten blog?

Blog napisałem z myślą o... czytelniczkach - Tak, o kobietach!

Jeśli jesteś kobietą zawiedzioną facetami, to ten blog jest właśnie dla Ciebie! Tak, dla Ciebie, bo stworzyłem go w reakcji na to, co Wy drogie Panie, piszecie o mężczyznach, a z czym się nierzadko nie zgadzam i chcę sprostować, unaukowić, czy też wytłumaczyć po swojemu, a już w ostateczności, po prostu przyznać rację. ;-P

Lecz... gdybym tylko z takim założeniem przystępował do tworzenia bloga, to prawdopodobnie po paru wpisach wszystko by się skończyło! I dlatego moje cele są dużo szersze.

Z czego wobec tego uprzędę ten blog i co zamierzam tutaj zamieścić?
Ach tak, zanim odpowiem na to pytanie, jeszcze jedno - co jeśli jesteś mężczyzną Drogi Czytelniku? Ten blog nie jest dla Ciebie, wszak nie od dziś wiadomo, że prawdziwi prości faceci wcale nie potrzebują porad - jak żyć lepiej, ani nie odczuwają potrzeby, aby się rozwijać.

No chyba, że... jesteś trochę jak ja i pragniesz uatrakcyjnić nasz wizerunek oraz posiadasz na tyle empatii, że chciałbyś choć na chwilę wejść w kobiece szpilki, by zrozumieć co jest powodem tak dramatycznego rozczarowania.

Ale ja nie będę wchodzić w niczyje szpilki i Ty też nie musisz wchodzić w cudze buty. O ile ten blog adresowany jest do rozczarowanych nami, inteligentnych i niezależnych kobiet, to Ty - obiekcie rozczarowania - znajdziesz tu też całkiem sporo ciekawych przemyśleń i... jeszcze więcej inspirujących do rozwoju pytań.

A na moim blogu znajdziesz informacje na temat:

  • jak kobiety i mężczyźni komunikują się między sobą i dlaczego wynika z tego tak wiele nieporozumień?
  • o tym jakich mężczyzn pragną kobiety i jak stać się mężczyzną o cechach atrakcyjnych dla kobiety,
  • mężczyzna a emocje - o świecie wewnętrznym mężczyzn i psychorozwoju,
  • o uważności w życiu mężczyzny i tym co mindfulness może dać Tobie i jemu,
  • rozważania na temat rodziny i ojcostwa,
  • wywiady z ciekawymi mężczyznami w formie podcastu,
  • o tym jakie wyzwania gotuje dla facetów świat współczesny,
  • o rozstaniach i rozwodach,
  • o męskiej depresji i nieradzeniu sobie z życiem,
  • ...i o tym jak działać skutecznie i radzić sobie z porażkami.

...i ponieważ nie lubię stosować "kopiuj-wklej" z "internetów", to i zamierzam się przyłożyć do jakości wpisów, bo i gramatyka, a w szczególności autentyczność i jakieś podstawy naukowe (a jestem inżynierem - panem, dla którego "szkiełko i oko" ważniejsze nad gusła są) - to wszystko jest dla mnie ważne!

Marzy mi się...

Marzy mi się życie w społeczeństwie, w którym jesteśmy jak najmniej przywiązani do powtarzania opinii na temat płci przeciwnej (to dotyczy zarówno mężczyzn, jak i kobiet), w którym zamiast kierować się przekonaniami o nas samych i innych, kierujemy się ciekawością i wchodzimy w interakcję z ludźmi, poznajemy siebie, świat, wzrastamy, dojrzewamy i potrafimy się tym cieszyć.

Tego sobie i Wam życzę!

Ireneusz Krajewski​

A teraz... KONIEC Z UPRASZCZANIEM, spłaszczaniem, wałkowaniem facetów i przekonań na ich temat
- rozpocznij lekturę bloga tutaj (kliknij).