Nie zawsze musisz mieć dobry dzień

Nie zawsze musisz mieć idealny dzień.

Prawdę mówiąc, częściej będziesz miał dni, które bardzo odstają od idealnych - produktywnych, zorganizowanych, zbalansowanych pomiędzy pracą, rodziną, a życiem prywatnym.

Ważne jest, by zdać sobie sprawę z tego, że oczekiwanie czegoś idealnego, połączone z przekonywaniem siebie, że jest to jakiś imperatyw, jest ślepą uliczką!

Dążenie do perfekcji jest iluzją. Tworzenie sobie sztucznych imperatywów także jest iluzją.

Nie chodzi o to, aby traktować przyzwolenie na bycie nieidealnym jako wymówkę dla bylejakości - nie!

Chodzi o to, żeby działać z intencją robienia dobrej roboty, brać odpowiedzialność za to, co idzie dobrze, jak i to, co idzie gorzej, jednak nie trwać w poczuciu winy, lub niespełnienia, gdy coś się nie udaje.Bez względu na to, czy coś poszło gorzej w przeszłości, nie możesz tego zmienić, ale możesz mieć pozytywne i proaktywne nastawienie w stosunku do przyszłości.

Ganienie siebie za błędy, lub porównywanie się do ideału nie wchodzi w zakres zachowań proaktywnych, ani nie nastraja pozytywnie do działania.

Nie ma perfekcyjnych dni, tak jak nie ma świata zero-jedynkowego. Ważne jest, by patrzeć na całokształt, a nie tworzysz sobie nierealne, trudne do spełnienia wizje.

Dlatego nie zawsze musisz mieć dobry dzień, ale miej dobre nastawienie!

Fajne? Podziel się na

About the Author

Autor bloga ProstyFacet.pl. Tworzę strony internetowe w Wordpressie. Biegam, kocham taniec, czytam w jęz. angielskim i francuskim. Choć jestem inżynierem, zawsze interesował mnie człowiek.

>