Jak pokonać depresję? #05

Z odcinka dowiesz się...

Jak pokonać depresję i wyrobić w sobie sprężystość emocjonalną?

W tym odcinku dzielę się bardzo osobistą historią pewnego rozwodu oraz depresji, którą udało mi się pokonać dzięki intensywnej pracy nad emocjami i myślami automatycznymi oraz fachowej pomocy.

Dzielę się moimi doświadczeniami i opowiadam z czym sobie nie poradziłem w chwili rozwodu, co pogłębiło stany depresyjne, ale też co zadziałało i wyratowało mnie z opresji.

Z odcinka dowiesz się jak pozbyć się negatywnego myślenia i zamienić błędne koło niezdrowych, negatywnych myśli na pozytywne myślenie. Opowiadam jakich narzędzi używałem, żeby ustabilizować swoje emocje i pokonać swoje lęki.

Narzędzia wymienione w odcinku:
- tabela myśli automatycznych i emocji,
- tzw. "kajzerka" - błędne koło myśli-emocji-reakcji-działania,
- wideo o m.in. dialogu sokratejskim.

jak pokonać depresję odcinek

Prosty Facet Podcast - Podsumowanie odcinka 05

Subskrybuj podcast

podcast dostępny itunes
podcast dostępny soundcloud
podcast dostępny stitcher

Posłuchaj innych odcinków podcastu

Fajne? Podziel się na

About the Author

Autor bloga ProstyFacet.pl. Tworzę strony internetowe w Wordpressie. Biegam, kocham taniec, czytam w jęz. angielskim i francuskim. Choć jestem inżynierem, zawsze interesował mnie człowiek.

 • Lucyna pisze:

  Bardzo ciekawy podcast. W życiu spotykają nas czasem niespodziewane wydarzenia, na które nie jesteśmy przygotowani. Dobrze, że o tym mówisz. Dystymia jest często latami nie zdiagnozowana a potrzeba leczenia spychana na plan dalszy, nie przyznajemy się zwłaszcza do depresji. Cieszę się, że Ci się udało. Powodzenia

  • Dziękuję za komentarz! Cieszę się, że okazał się ciekawy, zwykle nie wiem, czy ktoś tego słucha, lub czyta to, co tworzę. Dlatego jestem wdzięczny za komentarz!
   Dystymię rzeczywiście łatwo jest utożsamić ze zwykłym wypaleniem i brakiem motywacji, dlatego najlepszym sposobem na walkę z nią jest nieustanne poszukiwanie sensu, w tym, co robimy i robienie czegoś, co jest dla nas ważne.
   Z ciekawości zajrzę na Twoją stronę. Pozdrawiam!

 • >