Fundament motywacji

W temacie motywacji napisano chyba setki tysięcy książek, ale żadna z nich Ci nie pomoże, jeśli nie zbudujesz fundamentu pod motywację, a jest nim...

Określenie celów, które są dla Ciebie istotne i mają sens, są spójne z Twoją wizją siebie w przyszłości oraz z tym jaki jesteś i w co wierzysz dzisiaj.

Motywacja przychodzi łatwiej, gdy masz określone cele na każdy jeden dzień swojego życia. Motywacja pojawia się i pozostaje na dłużej, gdy jesteś na właściwej drodze i masz wizję celu, do którego chcesz dojść. Wówczas każde działanie napełnia się sensem, robisz coś, co Cię wzmacnia, zamiast osłabiać i oddalać od celów.

Skonkretyzowane cele, określone w czasie i spójne z Twoimi wartościami, to właśnie fundament motywacji. Nie zaczynaj czytać książek, robić kursów motywacyjnych, zanim nie nakreślisz dla siebie tej podstawy.

Nikt nie określi za Ciebie tych celów, to musisz zrobić sam!

Fajne? Podziel się na

About the Author

Autor bloga ProstyFacet.pl. Tworzę strony internetowe w Wordpressie. Biegam, kocham taniec, czytam w jęz. angielskim i francuskim. Choć jestem inżynierem, zawsze interesował mnie człowiek.

>