15 grudnia

Im bardziej się starasz, tym gorzej wychodzi. Dlaczego?

Prosta Męskość, Proste Relacje

0  Komentarzy

Czasami jest tak, że im bardziej się starasz, tym gorzej wychodzi, a pomimo to próbujesz dalej wkładać wysiłek w coś, co nie przynosi efektów. Dlaczego tak się dzieje?

To niewłaściwie postawione pytanie!

Jeżeli coś nie wychodzi, a Ty masz poczucie, że się starasz i powinno to przynieść rezultaty, to znaczy, że albo straciłeś gdzieś poczucie realizmu, albo starasz się dla samego siebie i działasz z przekonania, że będzie inaczej, mimo że nie jest!

Bądź ekonomiczny i szczery wobec samego siebie.
- Jeżeli wkładasz w coś wysiłek z myślą, że inni to docenią, a rzeczywistość pokazuje Ci, że tak nie jest - to utraciłeś poczucie realizmu.
- Jeśli wierzysz, że wysiłek, który powinien przynieść pozytywny efekt, bo kierujesz się dobrymi, zdrowymi zasadami, ale nie doceniają "inni", to może oznaczać, że ci "inni" mają inną hierarchię wartości, inaczej oceniają to, czego doświadczają i co ważne mają do tego całkowite prawo.

Fakt 1. Nie zmienisz "innych", może zmienić swoje nastawienie do tego, co robisz.

Fakt 2. Jeśli myślisz, że coś robisz dla innych, to z reguły robisz to dla siebie, z jakiejś egoistycznej, głębiej skrywanej motywacji - tu pomoże szczerość wobec siebie i trzeźwa ocena sytuacji.

Fakt 3. Gdy powtarzasz te same działania, a wciąż uzyskujesz podobne, choć negatywne w Twoim odczuciu rezultaty, to musisz być szaleńcem, by spodziewać się, że to zmieni się w przyszłości. Nie! Nie zakładaj tak. Prawo liczb jest proste - im częściej coś się powtarza, tym bardziej się utrwala.

To jak? W jakim punkcie rzeczywiście jesteś i co zamierzasz z tym zrobić dzisiaj?


O autorze

Irek Krajewski

Autor bloga ProstyFacet.pl. Tworzę strony internetowe w Wordpressie. Biegam, kocham taniec, czytam w jęz. angielskim i francuskim. Choć jestem inżynierem, zawsze interesował mnie człowiek.

Przeczytaj także te wpisy

Wystrzegaj się ludzi, którzy ranią uczucia innych, a ukrywają swoje emocje

Szczęście, które posiadasz jest jak ziarno; szczęście, które dzielisz – to kwiat.

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Zapisz się na newsletter i otrzymaja eBooka!

Wraz z cotygodniowym newsletterem wyślę Ci BlogBook z wpisami z lat 2018-19.

>