Obalamy 10 Mitów na temat Psychologii

Ben Ambridge profesor nauk psychologicznych z Uniwersytetu w Liverpoolu obala 10 popularnych mitów, które krążą na temat psychologii. - Warto wiedzieć!

Czy sądzisz na przykład, że mężczyźni są z Marsa, a kobiety z Wenus? Sprawdzenie chociażby wpisu wikipedii pozwala już potwierdzić, że jest to mit i mamy wskazane konkretne źródło, które podważa tezę Johna Gray'a autora książki o rozpowszechnionym w świadomości zbiorowej tytule.

Przeczuwałem, że różnice między nami, a płcią piękną nie są aż tak dramatyczne. Bądź co bądź od urodzenia byłem mężczyzną, który potrafi rozróżniać szerokie spektrum kolorów, jak wielu, wielu innych mężczyzn.

Niektóre z obalonych mitów mogą być dla Ciebie zaskakujące! -Dla mnie np. było wielką niespodzianką to, że style uczenia predystynujące pewne osoby do zapamiętywania większej dawki informacji pochodzących z ich głównego kanału komunikacji - tzn.: wzroku dla "wzrokowców", słuchu dla "słuchowców" i ruchu dla "kinestetyków", to teoria niepoparta wynikami badań naukowych! 

Jest to kolejny film po prezentacji Piotra Buckiego, który uświadamia dlaczego należy weryfikować popularne psychologiczne przez sprawdzanie założeń, testowanie i porównywanie z dostępnymi danymi faktycznymi.

Obejrzyj także...

Jak drobnymi sztuczkami oszukać umysł i zmienić nastrój?
Czy wiesz, że dzięki poznaniu kilku drobnych sztuczek możesz regulować swój nastrój, oszukać świadomy umysł?Piotr Bucki opowiada jak to zrobić[...]
Fajne? Podziel się na

About the Author

Autor bloga ProstyFacet.pl. Tworzę strony internetowe w Wordpressie. Biegam, kocham taniec, czytam w jęz. angielskim i francuskim. Choć jestem inżynierem, zawsze interesował mnie człowiek.

>